Wydział Geografii i Studiów Regionalnych zaprasza na wystawę poświęconą stuleciu geografii na Uniwersytecie Warszawskim i stuleciu Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Ekspozycja obejmuje 30 plansz, na których przedstawiono historię rozwoju WGiSR oraz kierunki prowadzonej na nim współpracy międzynarodowej. Zwiedzający poznają także przykłady badań naukowych prowadzonych na wydziale z zastosowaniem najnowocześniejszych technik cyfrowych i pomiarów terenowych – są one prezentowane na serii plansz Miscellanea Geographica. Badania te reprezentują różnorodne poddziedziny geografii – geoinformatykę, kartografię, teledetekcję, klimatologię, hydrologię, geomorfologię, geoekologię, geografię turyzmu i rekreacji, geografię handlu i usług, rozwój i politykę lokalną, geografię polityczną oraz geografię regionalną. Wystawa prezentuje też działalność Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Ekspozycję można oglądać na Krakowskim Przedmieściu, przed gmachem Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych, obok bramy UW do 10 maja.

Wystawa jest związana z obchodami 100-lecie geografii na UW, które trwały na WGiSR od 12 do 14 kwietnia. >>