Od 12 do 14 kwietnia Wydział Geografii i Studiów Regionalnych obchodzi 100-lecie geografii na UW. Wszystkie spotkania będą się odbywać w budynku wydziału oraz w dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej.

12-14 kwietnia – Kongres Geografii Polskiej

W 2018 roku przypadają dwie ważne dla całej społeczności geografów rocznice: 100-lecie geografii na Uniwersytecie Warszawskim i 100-lecie Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Z tej okazji obecny rok został ogłoszony Rokiem Polskiej Geografii. Kulminacyjnym wydarzeniem obchodów roku jest Kongres Geografii Polskiej, który odbędzie się na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW. Organizatorami kongresu są: WGiSR UW, PTG, Komitet Nauk Geograficznych PAN oraz Konferencja Kierowników Jednostek Geograficznych.

14 kwietnia – Święto Geografii

Centralne obchody Dnia Geografa na Uniwersytecie Warszawskim to szereg wydarzeń skierowanych do wszystkich miłośników geografii. Na WGiSR zaplanowano m.in. otwarte dla wszystkich chętnych zajęcia kameralne i plenerowe, prezentacje multimedialne i relacje z podróży, wycieczki tematyczne po Warszawie, konkursy wiedzy i umiejętności geograficznych, finał Jubileuszowego Konkursu Geograficznego oraz panel dyskusyjny z absolwentami WGiSR UW prowadzony przez Marka Przybylika – geografa i dziennikarza.

Spotkania odbędą się w godz. 9.30-15.00.

14 kwietnia – spotkanie absolwentów

Na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych zaplanowano spotkanie absolwentów wszystkich roczników kierunków geografia i gospodarka przestrzenna.