W marcu i kwietniu odbywa się cykl wykładów o wielojęzyczności, w ramach których eksperci z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich opowiadają o wielojęzyczności z perspektywy badań językoznawczych, psycholingwistycznych i edukacyjnych.

Inicjatorką spotkań o wielojęzyczności jest prof. Agnieszka Otwinowska-Kasztelanic z Wydziału Neofilologii UW, która w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” prowadzi projekt Wielojęzyczność (działanie II 3.7). Spotkania są współorganizowane przez School for International Science (Wydział Neofilologii UW) i stowarzyszenie International Association of Multilingualism.

Trzeci wykład z cyklu zatytułowany “Focus on multilingualism and translanguaging in education” poprowadzi prof. Jasone Cenoz (DREAM – Donostia Research group on Education and Multilingualism) z University of the Basque Country.

Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia o godz. 15.00 i będzie prowadzone będzie w języku angielskim.

Podczas spotkania online prof. Cenoz opowie o podejściu “Focus on multilingualism”, w którym uczniowie postrzegani są jako wielojęzyczni użytkownicy języka, mogący korzystać z zasobów swojego wielojęzycznego repertuaru w kontekście społecznym. W ramach tego podejścia, koncepcja translanguing zostanie przedstawiona jako związana ze spontanicznymi praktykami komunikacyjnymi pomiędzy użytkownikami języka lub z planowanymi strategiami nauczania stosowanymi w celach pedagogicznych.

Transmisje dostępna będzie na profilu UW Live Stream na kanale YouTube.

Więcej informacji: https://www.uw.edu.pl/cykl-wykladow-o-wielojezycznosci/