W marcu i kwietniu odbędzie się seria sześciu wykładów o wielojęzyczności. Eksperci z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich opowiedzą o wielojęzyczności z perspektywy badań językoznawczych, psycholingwistycznych i edukacyjnych. Pierwszy wykład pt. „Between monolingual bias and the celebration of diversity: Investigating individual differences in multilingual acquisition” poprowadzi prof. Raphael Berthele z University of Fribourg. Podczas spotkania online opowie o indywidualnych różnicach w uczeniu się wielu języków oraz zależności, które zachodzą między językami, których używamy. Początek wykładu o godz. 15. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim. Transmisja odbędzie się na UW Live Stream na kanale YouTube: Between monolingual bias and the celebration of diversity – YouTube.

Więcej informacji znajduje się na stronie SIS UW oraz na stronie głównej uczelni: Cykl wykładów o wielojęzyczności | Uniwersytet Warszawski (uw.edu.pl)