W marcu i kwietniu odbywa się cykl wykładów o wielojęzyczności, w ramach których eksperci z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich opowiadają o wielojęzyczności z perspektywy badań językoznawczych, psycholingwistycznych i edukacyjnych.

 

Inicjatorką spotkań o wielojęzyczności jest prof. Agnieszka Otwinowska-Kasztelanic z Wydziału Neofilologii UW, która w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” prowadzi projekt Wielojęzyczność (działanie II 3.7). Spotkania są współorganizowane przez School for International Science (Wydział Neofilologii UW) i stowarzyszenie International Association of Multilingualism.

 

Czwarty wykład z cyklu zatytułowany “Does it get any easier when we learn and process multiple languages?” poprowadzi prof. Julia Festman z University College for Teacher Education Tyrol.

 

Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia o godz. 15.00 i będzie prowadzone będzie w języku angielskim.

 

Podczas spotkania online prof. Festman opowie o łatwości z jaką wielojęzyczni uczą się dodatkowych języków, a także udzieli odpowiedzi na dwa główne pytania: co pomaga osobom wielojęzycznym w przyswajaniu nowych języków i jakie są konsekwencje konieczności radzenia sobie z wieloma językami. Podczas wykładu zaproponowanych zostanie pięć specyficznych efektów związanych z wielojęzycznością mogących ułatwić późniejszą naukę wielu języków.

 

Transmisje dostępna będzie na profilu UW Live Stream na kanale YouTube.

 

Więcej informacji: https://www.uw.edu.pl/cykl-wykladow-o-wielojezycznosci/