16 lutego o godz. 12.00 w Sali Senatu, w Pałacu Kazimierzowskim, przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w Warszawie odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Andrzejowi Koźmińskiemu.

Uroczystość będzie transmitowana online na uniwersyteckim kanale na YouTube >>

19 stycznia Senat uczelni przyjął uchwałę w sprawie nadania prof. Andrzejowi Koźmińskiemu tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. Andrzej Koźmiński urodził się w 1941 roku w Warszawie. Na Uniwersytecie Warszawskim pracował w latach 1973-2000. W latach 1981-1987 był dziekanem Wydziału Zarządzania UW, przyczyniając się do reformy wydziału. Został pierwszym demokratycznie wybranym dziekanem WZ UW w czasie okresu legalnego funkcjonowania „Solidarności”.

Prof. Koźmiński jest autorem ponad 500 prac naukowych. Wypromował 16 doktorów. Jego prace z zakresu teorii równowagi funkcjonowania w organizacjach, nurtu systemowego, koncepcji przywództwa czy gier organizacyjnych wniosły istotny wkład w rozwój nauk o zarządzaniu, przyczyniając się także do poprawy skuteczności procesów zarządzania.

Więcej informacji na temat działalności naukowej prof. Andrzeja Koźmińskiego znajduje się na stronie UW >>