Podczas Targów Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego o godz. 14.30 odbędzie się promocja książki „Poczet rektorów Uniwersytetu Warszawskiego” , której autorem jest dr. Robert Gawkowski, historyk z Archiwum UW. W spotkaniu udział weźmie prof. Andrzej Rachuba, historyk zajmujący się czasami nowożytnymi, prezes Towarzystwa miłośników Historii.

„Poczet rektorów” to publikacja o życiu i dokonaniach wszystkich 44 rektorów Uniwersytetu Warszawskiego pisana w publicystycznej formie. Książka jest częścią serii Monumenta Universitatis Varsoviensis, obejmującej nie tylko historię uczelni, lecz także rozwój poszczególnych dziedzin naukowych, dziedzictwo kulturowe i artystyczne Uniwersytetu Warszawskiego oraz życiorysy rektorów i biografie najwybitniejszych uniwersyteckich uczonych. Seria ukazała się nakładem Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej informacji o serii

Organizatorem spotkania są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Towarzystwo Miłośników Historii.