Jaki wpływ na społeczeństwo i gospodarkę ma rozwój nowoczesnych technologii? Czy potrafimy z postępu technicznego zrobić właściwy użytek? Czy Polska potrafi wykorzystywać innowacje dla swego rozwoju?

Odpowiedzi na te pytania wymagają nowego spojrzenia – szansę na inne niż dotąd podejście do tematu daje interdyscyplinarne laboratorium Digital Economy Lab, które w najbliższą środę 2 kwietnia oficjalnie rozpocznie swą działalność. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przy ul. Dobrej 56/66. DELab powstał dzięki dofinansowaniu, które zostało przyznane uczelni przez firmę Google.

O wyzwaniach stojących przed nowym laboratorium opowiada prof. Anna Giza-Poleszczuk, prorektor UW ds. rozwoju i polityki finansowanej oraz przewodnicząca komitetu sterującego DELab >>