23 stycznia odbędzie się debata dotycząca problemów poruszonych w książce „Gorzka pigułka. Etyka i biopolityka w branży farmaceutycznej”, autorstwa dr Emilii Kaczmarek, pracowniczki Instytutu Filozofii UW.

Publikacja dotyka kwestii działalności przemysłu farmaceutycznego i jego odziaływań z sektorem ochrony zdrowia oraz medycyną. Odnosi się też do problemów moralnych, społecznych i politycznych związanych z działalnością tego przemysłu.

W spotkaniu weźmie udział Autorka, a także prof. Joanna Gotlib (WUM), prof. Jacek Raciborski (UW, Wydawnictwo Naukowe Scholar), dr Emilia Kaczmarek (UW), prof. Zbigniew Gaciong (WUM), prof. Paweł Łuków (UW), prof. Piotr Małkowski (WUM), Anna Kacprzyk (INFARMA), Edyta Banach (AbbVie Polska).

Debata odbędzie się 23 stycznia (czwartek) o godzinie 17.00 w Klubie Księgarza (Warszawa, Rynek Starego Miasta 22/24, wejście przy Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza). Wstęp wolny, wskazana rejestracja uczestnictwa pod adresem: joamiko@scholar.com.pl.

Organizatorami debaty są Wydział Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydawnictwo Naukowe Scholar.

Szczegółowe informacje >>