Od 18 maja do 17 czerwca w Muzeum Sztuki Nowoczesnej – Muzeum nad Wisłą będzie można oglądać wystawę „Czym jest Oświecenie? 200 lat Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie”. Wystawa jest dialogiem między eksponatami z historycznej kolekcji króla Stanisława Augusta z Gabinetu Rycin BUW a specjalnie powstałymi na potrzeby pokazu pracami artystów współczesnych. Główną ideą ekspozycji jest refleksja nad aktualnością Oświecenia – momentu gwałtownego rozwoju nauki, reform państwowych i narodzin nowoczesnego społeczeństwa: nad jego „niedokończonym” charakterem, wreszcie nad diagnozowanym globalnie zmierzchem oświeceniowych wartości.

Godziny otwarcia wystawy: wtorek – piątek 12-20; sobota 11-20; niedziela 11-18.

Wystawa jest organizowana przez Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie i Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Wernisaż odbędzie się 18 maja o 19.00 w pawilonie MSN – Muzeum nad Wisłą.