Co miesiąc na antenie radiowej Jedynki można posłuchać o uczelnianej historii. Kolejne spotkanie dotyczyć będzie cudzoziemców na Uniwersytecie Warszawskim. Już dziś o godz. 23.10 dr Robert Gawkowski opowie o wykładowcach i studentach obcokrajowcach oraz tych pochodzących z rodzin cudzoziemskich, które osiedliły się w Polsce.

Dr Gawkowski jest historykiem, znawcą dziejów Uniwersytetu oraz historii sportu, pracuje w Archiwum UW. Na co dzień, jak mało kto, ma dostęp do tysięcy akt, dokumentów, teczek, w których kryją się ciekawe historie dotyczące nie tylko losów całej uczelni, ale również poszczególnych studentów i profesorów.

Nagrania z poprzednich audycji dostępne są na stronie 200 lat UW.

Polskie Radio jest patronem medialnym obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego. Audycję „Naukowy zawrót głowy” prowadzi Dorota Truszczak.