– Naszą dewizą jest: „zmiana zaczyna się od nauczyciela”, a na początku tej zmiany jest po prostu radość z uczenia i uczenia się – mówi prof. Jolanta Sujecka-Zając, dyrektor Szkoły Edukacji PAFW i UW. SE prowadzi jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla nauczycieli. Rekrutacja trwa do 27 czerwca. Kandydaci mogą poznać szkołę podczas Dnia Otwartego online, który odbędzie się 10 maja.

Język polski, historia i WOS, biologia oraz matematyka – przyszli i obecni nauczyciele tych przedmiotów mogą rozwinąć swoje kompetencje dydaktyczne i pedagogiczne podczas bezpłatnych studiów podyplomowych prowadzonych przez Szkołę Edukacji PAFW i UW. Nauka trwa 10 miesięcy, obejmuje zajęcia teoretyczne i praktykę w szkołach. Studenci mogą otrzymać stypendium ufundowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i darmowy pokój w akademiku UW.

 

Absolwenci otrzymują dyplom UW, uprawnienia nauczycielskie oraz gwarancję oferty pracy w szkole.

 

Obecnie trwa druga tura rekrutacji, która zakończy się 27 czerwca. Szczegóły dotyczące naboru do SE PAFW i UW można znaleźć na stronie Szkoły >>

Formuła dnia otwartego jest znakomitą okazją do zajrzenia „za kurtynę” informacji dostępnych na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych. Można zobaczyć na własne oczy miejsca, sale, ściany, w których zamierza się spędzić najbliższe 10 miesięcy życia. Jednak najważniejsze to zobaczyć osoby, które mają nas kształcić; posłuchać tego, co i jak mówią, a nawet zobaczy, czy się często uśmiechają. Naszą dewizą jest: „zmiana zaczyna się od nauczyciela”, a na początku tej zmiany jest po prostu radość z uczenia i uczenia się – mówi prof. Jolanta Sujecka-Zając, dyrektor Szkoły Edukacji.

Dzień Otwarty online

E-dzień otwarty odbędzie się 10 maja o godz. 17.00. Wystarczy wejść na facebookowe wydarzenie i zaznaczyć „wezmę udział”.

 

Wykładowcy, studenci, absolwenci, mentorzy, a także pracownicy dziekanatu opowiedzą m.in. o tym:

  • kto może studiować w Szkole Edukacji?
  • jak dokładnie przebiega rekrutacja?
  • dlaczego studia są dzienne?
  • czy Szkoła Edukacji to dobra propozycja dla osób spoza Warszawy?
  • jak wyglądają zajęcia i praktyki?
  • jakie są szanse na zdobycie stypendium i bezpłatnego miejsca w akademiku?