Dzięki panoramom Google każdy posiadacz urządzenia z internetem może zwiedzić Salę Złotą w Pałacu Kazimierzowskim albo zobaczyć Warszawę z mostku w ogrodach BUW-u.

 

Panoramy Google to 360-stopniowe zdjęcia, które pozwalają na oglądanie krajobrazu, budynków i wnętrz z takiej perspektywy, jak by się naprawdę było w tych miejscach. Na mapach Google z funkcją Street view internauci mogą wejść na kampus główny przy Krakowskim Przedmieściu przez ponadstuletnią bramę i zobaczyć od środka dawną Bibliotekę Uniwersytecką, Auditorium Maximum oraz Pałac Kazimierzowski. Na panoramach sferycznych dostępne są również wnętrza BUW-u przy ul. Dobrej 56/66.

 

Przy pomocy takich zdjęć studenci mogą sprawdzić, jak dotrzeć do sali, w której mają zajęcia. Ci, którzy chcieliby zorganizować konferencję mogą obejrzeć, jak wyglądają sale do wynajęcia. Turyści zobaczą zabytkowy ruszt w dawnym BUW-ie. Kiedy wychylą się z balkonu przy Sali Złotej w Pałacu Kazimierzowskim, ujrzą na skarpie armatę z 1920 r. Po wędrówce między półkami z książkami w nowym BUW-ie, wejdą do sali japońskiej, staną pod kopułą, zajrzą do studni i przespacerują się po alejkach w ogrodzie dachowym.