27 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się Dzień Otwarty. Wszyscy zainteresowani studiami na UW, będą mogli poznać zasady rekrutacji i oferty edukacyjne wydziałów oraz zwiedzić kampus główny. Na uczestników czekają także atrakcje specjalne.

 

 

Dzień Otwarty to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego swoją ofertę prezentują wszystkie uniwersyteckie jednostki. Każdego roku, w ciągu jednego dnia, progi uczelni odwiedza setki osób zainteresowanych nauką na UW.

 

27 kwietnia, podobnie jak w latach ubiegłych, kandydaci na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie będą mogli porozmawiać z wykładowcami i studentami, zapoznać się z zasadami rekrutacji na poszczególne kierunki oraz poznać ofertę dydaktyczną wydziałów i innych jednostek. Dodatkowych informacji udzielą także poszczególne biura uniwersyteckie, w tym m.in. Biuro Rekrutacji oraz Biuro Karier, które podpowie jak skutecznie szukać pracy.

 

W czasie wolnym

Wydarzenie będzie także okazją do tego, żeby dowiedzieć się więcej na temat pozostałych aktywności, w jakich poza studiowaniem mogą brać udział studenci. Swoje oferty przedstawią m.in. Samorząd Studentów UW, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu oraz Teatr Hybrydy, którego przedstawiciele sprawdzą dykcję uczestników Dnia Otwartego.

 

Nowości

W tym roku pojawią się także nowości –  stoisko Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego (ZIP), namiot sojuszu uczelni europejskich 4EU+ oraz przygotowana przez Instytut Kultury Polskiej, gra terenowa z wykorzystaniem strony internetowej www.ok.uw.edu.pl, zawierająca mapę kampusu wraz z opisami najważniejszych i najciekawszych miejsc.

 

Podczas Dnia Otwartego kampus będzie można zwiedzać także w bardziej „tradycyjny” sposób.  Na wycieczkę z przewodnikiem śladami uniwersyteckich zabytków zaprosi Muzeum UW. Zbiórki osób zainteresowanych spacerem po kampusie odbywać się będą co godzinę od 10.30 do 14.30 na placu pomiędzy Bramą Główną a dawną Biblioteką Uniwersytecką.

 

Zbierz 3 stemple

Odwiedzający będą także mogli kolekcjonować pieczątki. Osoby, które zbiorą stemple z trzech różnych stanowisk, otrzymają gadżet UW.

 

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące rozmieszczenia stanowisk znajdują się w ulotce informacyjnej.

 

Harmonogram spotkań z kandydatami w ramach Dnia Otwartego dostępny jest także na stronie Biura ds. Rekrutacji 

Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. na kampusie głównym UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), od godz. 10.00 do godz. 16.00.