Na UW rozpoczęła się druga tura rejestracji na studia w roku akademickim 2022/2023. Zapisy prowadzone są w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Rejestracja zakończy się 12 września.

Od 17 sierpnia kandydaci mogą zapisywać się na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie, na których limit miejsc nie został wypełniony w pierwszym naborze. Trwa także rekrutacja na część studiów prowadzonych w trybie niestacjonarnym oraz na studia drugiego stopnia.

Lista programów, na które można się jeszcze zapisać, znajduje się w zakładce „Oferta” na stronie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK). Dostępne programy studiów wyświetlą się po wybraniu odpowiedniego poziomu kształcenia i formy studiów oraz zaznaczeniu filtra „Tylko z trwającą turą”. W tej chwili można się zapisać na ponad 190 programów studiów.

Zapisy na większość programów w ramach drugiej tury rekrutacji zakończą się 12 września. Opłat rekrutacyjnych można dokonywać do 13 września. Ogłoszenie wyników nastąpi 26 września.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji i zapisów oraz filmy przygotowane dla kandydatów (w języku polskim, angielskim i ukraińskim) z instrukcją krok po kroku, jak zapisać się na studia, znajdują się na stronie Biura ds. Rekrutacji UW.

Harmonogram drugiej (sierpniowo-wrześniowej) tury rekrutacji jest dostępny na stronie Biura ds. Rekrutacji UW. Dokładne daty egzaminów/rozmów kwalifikacyjnych (w tym sprawdzających znajomość języka polskiego), a także pozostałe terminy rekrutacji (w tym na studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie oraz studia II stopnia, na których nie obowiązuje ww. harmonogram) podane są w zał. nr 4 do uchwały nr 62 Senatu UW z 16 czerwca 2021 roku w sprawie warunków, trybu i terminów postępowania rekrutacyjnego na studia pierwszego stopnia, jednolite studia magisterskie i studia drugiego stopnia na Uniwersytecie Warszawskim w roku akademickim 2022/2023.

Limity przyjęć na poszczególne programy studiów zostały określone w uchwale Senatu UW z 16 marca 2022 roku w sprawie określenia limitów przyjęć na studia w roku akademickim 2022/2023.

Rekrutacja przeznaczona dla obywateli polskich i ukraińskich, którzy przyjechali z Ukrainy po 23 lutego 2022 roku, rozpoczęła się po 29 kwietnia 2022 roku (są określone limity miejsc wyłącznie dla wymienionej kategorii osób na każdym kierunku studiów − tak w trybie rekrutacji od początku pełnego cyklu kształcenia, jak i rekrutacji w trybie kontynuacji studiów rozpoczętych na uczelni działającej na terytorium Ukrainy).

Kandydaci z Ukrainy mogą ubiegać się o przyjęcie na studia na Uniwersytecie Warszawskim (od początku cyklu kształcenia lub w ramach kontynuacji studiów już podjętych na uczelni ukraińskiej) w uproszczonym trybie. Jego podstawą będzie rejestracja w specjalnie przygotowanym w tym celu ogólnopolskim systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów z Ukrainy.