8 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty Kampusu Ochota. Przygotowano wykłady, warsztaty oraz pokazy z biologii, chemii, fizyki, geologii, informatyki i matematyki.

Rekrutacja na studia I i II stopnia na UW potrwa od 5 czerwca do 7 lipca. Przed rozpoczęciem zapisów kandydaci będą mieli możliwość dowiedzieć się więcej o interesujących ich kierunkach studiów. 8 kwietnia osoby zainteresowane kierunkami ścisłymi i przyrodniczymi mogą wziąć udział w Dniu Otwartym Kampusu Ochota, a 22 kwietnia na kampusie głównym zaprezentują się wszystkie uniwersyteckie wydziały.

 

DOKO – 8 kwietnia

Dzień Otwarty Kampusu Ochota rozpocznie się o godz. 11:00 w budynku Wydziału Fizyki (ul. Pasteura 5). Podczas otwarcia o studiach i badaniach prowadzonych na swoich wydziałach opowiedzą dziekani.

 

Uczestnicy będą mogli zobaczyć specjalistyczne laboratoria, wziąć udział, m.in. w warsztatach, wykładach popularnonaukowych i panelach dyskusyjnych, które przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Zainteresowani dowiedzą się m.in. co ma wspólnego broń jądrowa z walką z fałszerzami win, jak przeprowadzić symulację rozprzestrzeniania się wirusa, z pomocą lasera zbadać grafen, wyizolować DNA z bakterii, rozpoznać meteoryt wśród zwykłych kamieni, stworzyć perfumy.

 

Chemicy poprowadzą z dziećmi eksperymenty kuchenne, wykorzystując bezpieczne odczynniki, które na co dzień są obecne w naszym życiu np. soda, olej, ocet, mleko, barwniki spożywcze.

 

Zapisy na zajęcia prowadzone są przez stronę www.doko.mimuw.edu.pl.

 

Kampus Główny – 22 kwietnia

Dzień Otwarty UW odbędzie się na kampusie głównym Uniwersytetu (Krakowskie Przedmieście 26/28). Zaprezentują się wszystkie uczelniane wydziały i jednostki. Odwiedzający UW będą mogli porozma­wiać z wykładowcami i studentami, poznać zasady rekrutacji, pospacerować po zabytkowym kampusie, wziąć udział w kon­kursach. Początek o godz. 10.00. Stoiska wydziałów czynne będą do godz. 16.00.