Na kilka kierunków studiów stacjonarnych I stopnia uruchomiono dodatkowe tury rejestracji. Trwają też zapisy na studia niestacjonarne i II stopnia.

Pierwsze statystyki pokazują, że podczas zapisów na studia I stopnia i jednolite magisterskie na rok akademicki 2016/2017 na UW najpopularniejsza była ekonomia; finanse, inwestycje i rachunkowość; informatyka i ekonometria, którą wybrało ponad 2,6 tys. osób. Wielu kandydatów na studia zapisywało się również na psychologię; finanse, rachunkowość i ubezpieczenia; filologię angielską; zarządzanie; prawo.

 

Z kolei najwięcej osób na jedno miejsce było na: dziennikarstwie i medioznawstwie, specjalność public relations i marketing medialny (26 osób na miejsce); japonistyce (22 osoby); międzykierunkowych studiach ekonomiczno-menedżerskich (22 osoby).

 

Otwarte rejestracje na studia stacjonarne I stopnia:

 

Studia II stopnia

Rekrutacja na studia II stopnia trwa przeważnie do września, tak aby studenci studiów I stopnia, którzy bronią się w tym miesiącu, mieli szansę na wzięcie udziału w kwalifikacji i podjęcie studiów magisterskich w najbliższym roku akademickim. Do wyboru jest ponad 130 programów studiów.

Trwające rekrutacje na studia II stopnia (IRK)

 

Studia podyplomowe

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się przez internet. Do wyboru jest ponad 150 kierunków prowadzonych przez 25 jednostek Uniwersytetu Warszawskiego. Na większości z nich rekrutacja prowadzona jest do końca września.