Od 25 do 27 marca UW organizuje dni otwarte czterech inwestycji realizowanych w ramach Programu Wieloletniego „Uniwersytet Warszawski 2016–2027”: budynku Porektorskiego, akademika na Służewie, nowego budynku Wydziału Psychologii i gmachu budowanego na górnym dziedzińcu. W spotkaniach mogą wziąć udział studenci, doktoranci i pracownicy UW.

Program Wieloletni „Uniwersytet Warszawski 2016–2027” to kompleksowy plan rozwoju uczelni, którego celem jest ożywienie potencjału nauk humanistycznych i społecznych. Obejmuje budowę nowych gmachów oraz rozbudowę i przebudowę istniejących budynków, z których korzystać będą studenci, doktoranci i pracownicy UW. W ramach programu powstają lub modernizowane są budynki naukowo-dydaktyczne, akademiki, przestrzenie sportowe oraz siedziby biur i jednostek uniwersyteckich.

W najbliższych miesiącach zakończy się realizacja czterech inwestycji: przebudowy budynku Porektorskiego, w którym znajdować się będzie m.in. muzeum poświęcone pamięci Fryderyka Chopina, budowy siódmego akademika UW na Służewie, budowy nowego gmachu Wydziału Psychologii na Ochocie oraz budowy gmachu na górnym dziedzińcu kampusu przy Krakowskim Przedmieściu, w którym mieścić się będą jednostki zajmujące się umiędzynarodowieniem UW.

Dni otwarte

25, 26 i 27 marca studenci, doktoranci i pracownicy UW będą mieli okazję odwiedzić miejsca, w których inwestycje są realizowane, oraz dowiedzieć się więcej na temat możliwości i celów związanych z ich powstaniem.

Na każde spotkanie obowiązuje indywidualna rejestracja. Termin zgłoszeń upłynął 22 marca o godz. 16.00.

Udział w spotkaniach odbywać się będzie w grupach 10- lub 15-osobowych. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Ze względu na zasady BHP obowiązujące na terenie inwestycji, każde zgłoszenie potwierdzone będzie w wiadomości e-mail.

Organizatorem spotkań jest Biuro Innowacji w Przestrzeni Akademickiej UW. Więcej informacji na temat Programu Wieloletniego znajduje się na stronie UW.

Harmonogram dni otwartych inwestycji

Budowa domu studenckiego na Kampusie Służewiec

• lokalizacja: ul. Sulimy,
  • termin: 25 marca (poniedziałek), godz. 10.00–12.00,
  • miejsce zbiórki: brama wjazdowa na teren budowy od ul. Sulimy,
  • zaplanowano spotkanie w dwóch grupach: pierwsza od godz. 10.00, druga grupa od godz. 11.00; liczba osób w grupie: maksymalnie 15 osób.

Budowa budynku na Kampusie Głównym (górny dziedziniec)

• lokalizacja: ul. Krakowskie Przedmieście 24,
  • termin: 26 marca (wtorek), godz. 10.00–12.00,
  • miejsce zbiórki: brama wjazdowa na teren budowy przy Gmachu Audytoryjnym,
  • zaplanowano spotkanie w dwóch grupach: pierwsza od godz. 10.00, druga grupa od godz. 11.00; liczba osób w grupie: maksymalnie 15 osób.

Przebudowa budynku Porektorskiego

• lokalizacja: Krakowskie Przedmieście 26/28,
  • termin: 26 marca (wtorek), godz. 12.30–14.00,
  • miejsce zbiórki: wejście do budynku,
  • zaplanowano spotkanie w dwóch grupach: pierwsza od godz. 12.30, druga grupa od godz. 13.15; liczba osób w grupie: maksymalnie 10 osób.

Budowa budynku naukowo-dydaktycznego na Kampusie Ochota (psychologia, kognitywistyka, psychofizjologia)

• lokalizacja: Kampus Ochota (rejon ul. Banacha oraz Żwirki i Wigury),
  • termin: 27 marca (środa), godz. 10.00–12.00,
  • miejsce zbiórki: brama wjazdowa na teren zaplecza budowy,