Młody pianista Dmitrij Szyszkin wykonał utwory Fryderyka Chopina na przedostatnim koncercie w cyklu jubileuszowym z okazji 200 lat UW. Nagranie z recitalu jest dostępne online.

„Chopin był z UW” to cykl koncertów, które odbywają się w jubileuszowym roku dwusetlecia Uniwersytetu Warszawskiego. Muzykę poważną – przede wszystkim skomponowaną przez Fryderyka Chopina, który studiował i mieszkał na terenie Uniwersytetu – prezentują utalentowani i nagradzani na międzynarodowych konkursach pianiści.

 

Czwarty koncert z cyklu dał 24-letni Dmitrij Szyszkin. Na fortepianie zaczął grać w wieku dwóch lat. Kiedy miał trzy lata, dał pierwszy koncert. W wieku sześciu lat po raz pierwszy wystąpił z orkiestrą. Jest laureatem III nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferruccio Busoniego w Bolzano, II nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Friuli-Wenecja Julijska, II nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego BNDES w Rio de Janeiro. W ubiegłym roku, w XVII Konkursie Chopinowskim organizowanym w Warszawie zajął VI miejsce. Wzbudził zachwyt jury i publiczności.

 

18 września Dmitrij Szyszkin zagrał w Auditorium Maximum na Uniwersytecie Warszawskim. Wykonał utwory Fryderyka Chopina, w tym „Scherzo b-moll” op. 31 oraz „II Sonatę fortepianową b-moll” op. 35.

Posłuchaj recitalu Dmitrija Szyszkina, który transmitowało Radio dla Ciebie