Uniwersytet przyjął na studia ponad 17 tys. nowych studentów. Na dobry początek powstał dla nich specjalny dodatek, w którym znajdą podstawowe informacje dotyczące życia uczelni.

Niemal każda szkoła wyższa ma swoją gazetę. Na UW co dwa miesiące ukazuje się pismo „Uniwersytet Warszawski”. W numerze inauguracyjnym, który ukaże się 1 października, znajduje się specjalna wkładka, przygotowana z myślą o nowych studentach. Dodatek umieszczono w samym środku pisma, można go śmiało wyrwać, przeczytać i podać dalej.

 

Wersja papierowa dostępna będzie w Pałacu Kazimierzowskim i Auditorium Maximum w dniu inauguracji, a elektroniczną pobrać można już teraz.

Dodatek specjalny dla nowych studentów (pdf)

 

W środku znajduje się m.in. mapa Warszawy z zaznaczonymi trzema kampusami UW i wskazówkami dojazdu, kalendarz akademicki, informacje o stypendiach, akademikach, możliwościach jakie podczas studiów daje uczelnia i sprawach, które trzeba załatwić na początku studiowania.

 

Z dodatku można dowiedzieć się, czym są USOS, ERASMUS+, MOST, przedmioty ogólnouniwersyteckie i lektoraty, do czego może służyć legitymacja studencka i co na UW można robić po zajęciach. Jest też kilka ważnych faktów z życia UW, które po prostu wypada i warto znać.