Chór Akademicki UW zdobył I nagrodę w konkursie „Aktywność Kulturalna w Środowisku Akademickim”, zorganizowanym przez Parlament Studentów RP.

Kapituła konkursu wyróżniła chór w kategorii zespoły muzyczne, doceniając ich pracę podczas pandemii, a także ostatnie nagrania m.in.: „Pięć pieśni” J. Brahmsa i prawykonanie trzeciej symfonii „Resurrectio Poloniae” J. A. De Zeeganta.

Doceniono go także za nominację płyty „S. Rachmaninow, Całonocne czuwanie” do nagrody Fryderyki oraz za otrzymanie Grand Prix na festiwalach w Petersburgu, Barczewie i Pardubicach.

Parlament Studentów RP wziął również pod uwagę działalność chóru z UW w środowisku akademickim, np. udział w III Festiwalu Wiosna Chórów, w którym wystąpiły zespoły z uczelni europejskich sojuszu 4EU+.

Chór akademicki działa na UW od 1921 roku. To jeden z najstarszych chórów uczelnianych w Polsce. Obecnie śpiewa w nim ponad 100 osób. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest Irina Bogdanowich.

Parlament Studentów RP to niezależna ogólnopolska organizacja, która jest ustawowym reprezentantem wszystkich studentów w Polsce. Zrzesza samorządy studenckie ze wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w kraju.