Okres świąteczno-noworoczny to z założenia czas radości, spokoju i odpoczynku. Gorączka przygotowań, spotkania z najbliższymi czy brak możliwości dotarcia do domu na święta mogą być jednak powodami do stresu. Wsparcia w tym zakresie członkom społeczności UW może udzielić Centrum Pomocy Psychologicznej.

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim rodzinne spotkania oraz odpoczynek w gronie najbliższych. Z czasem tym może wiązać się zarówno radość i zadowolenie, jak również stres lub frustracja wynikające m.in. ze zdenerwowania przygotowaniami lub niemożliwości dojazdu do domu na święta.

 

– Centrum Pomocy Psychologicznej chciałoby zaprosić te osoby, które się stresują i myślą o świętach jako o czymś, co dla nich jest trudne, na krótkie rozmowy do nas – mówi dr Szymon Chrząstowski, kierownik Centrum Pomocy Psychologicznej UW.

 

CPP jest punktem pierwszej pomocy psychologicznej dla społeczności uniwersytetu. Studenci i pracownicy otrzymają krótkoterminowe wsparcie oraz wskazanie, gdzie powinni uzyskać dalszą pomoc.

 

Ośrodek będzie czynny również w niektóre dni w okresie świąteczno-noworocznym. W dniu poprzedzającym Wigilię (23.12) zostanie wydłużony dyżur walk-in clinic – będzie można wtedy przyjść do CPP bez wcześniejszego zapisu na krótką rozmowę wspierającą w godzinach 12.00 – 15.00.

Dyżury walk-in clinic:

30.12 w godz. 12.00-13.00

2.01 w godz. 17.00-18.00

3.01 w godz. 12.00-13.00