200 km od Warszawy, w Chęcinach, 2 lipca rozpoczął się Brave Camp. To letnia akademia przedsiębiorczości, podczas której studenci Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mogą rozwinąć i udoskonalić swoje pomysły na biznes lub przedsięwzięcie zaangażowane społecznie. Wydarzenie kończy się galą, wtedy dowiemy się, który z projektów otrzyma dofinansowanie.

Tegoroczna 7. edycja Brave Camp odbywa się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach. Uczestniczy w niej 18 studentów z UW i 5 z WUM-u, którzy podczas najbliższych dni wezmą udział w intensywnych warsztatach przedsiębiorczości. Pod okiem profesjonalnych trenerów i praktyków nauczą się, jak planować, rozwijać, prezentować i prowadzić swój projekt tak, by zaistniały na rynku.

 

Ważny jest pomysł

Tematyka zaproponowana przez uczestników akademii jest różnorodna, to m.in.: ekonomia społeczna, edukacja i rozwój zawodowy, wsparcie osób wykluczonych, digital health oraz szybka diagnostyka, sekwencjonowanie genetyczne, fizjoterapia, a także rękodzieło, grafika i moda.

 

Przyszli przedsiębiorcy nie muszą mieć rozpisanego planu biznesowego czy budżetu. Wystarczy, że mają pomysł i zapał do jego realizacji. Wśród osób, które będą wspierały ich merytorycznie i udzielą ważnych wskazówek są m.in. eksperci z zakresu: modelowania biznesowego, marketingu, sprzedaży oraz customer development.

 

Grant na biznes

Na zakończenie akademii Brave Camp uczestnicy zaprezentują efekty tygodniowej pracy. Najlepsi mają szansę zdobyć grant na rozwój swoich pomysłów. Będą mogli wygrać 5, 3 lub 2 tys. zł. Ich postępy oceni jury złożone z przedstawicieli świata nauki i biznesu, to: prof. Paweł Włodarski, prorektor ds. umiędzynarodowienia, promocji i rozwoju WUM, prof. Krzysztof Turzyński, prodziekan ds. studenckich Wydziału Fizyki UW, dr n.med. Magdalena Kosydar-Piechnia, senior medical advisor w firmie Pfizer, Michał Misztal, dyrektor generalny w Startup Academy Poland oraz Dagmara Strzębicka z Venture Capital. Nad porządkiem obrad czuwać będzie Jacek Sztolcman, sekretarz jury i kierownik Centrum Współpracy i Dialogu UW.

 

Partnerem merytorycznym Brave Camp’u jest firma Pfizer Polska. Akademia to wydarzenie prowadzone przez Inkubator Przedsiębiorczości UW. Organizowana jest z Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego, a finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Uczestnicy Brave Camp 2021

Uczestnicy Brave Camp 2021, źródło: Inkubator UW.