W lutym tego roku ruszyła nowa strona internetowa UW. W poprzedniej wersji serwis zawierał informacje zarówno dla studentów, doktorantów i pracowników uczelni, jak i dla osób z zewnątrz. Obecnie społeczność akademicka ma swój osobny portal informacyjny – żeby się w nim znaleźć, wystarczy kliknąć pomarańczowy napis STUDENT – DOKTORANT – PRACOWNIK, znajdujący się u góry strony głównej.

 

Informacje w portalu informacyjnym zostały podzielone na trzy działy – student, doktorant, pracownik, gdzie każda z tych grup znajdzie najważniejsze dla siebie kontakty, dokumenty i linki. W niezbędniku zebrane zostały informacje przydatne dla każdego, m.in. baza formularzy i wniosków oraz baza aktów prawnych, a także krótki przewodnik po administracji.

 

By użytkownikom łatwiej było odnaleźć się w nowym portal, powstał „spis treści” poruszonych na nim kwestii, czyli zakładka „Tematy od A do Z”.

 

W aktualnościach zamieszczamy nowości dotyczące m.in. spraw socjalnych. W zakładce „Nadesłane” informujemy na bieżąco o konkursach organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz inne instytucje i fundacje. Studenci znajdą tam m.in. ogłoszenia o konkursach na najlepsze prace dyplomowe czy eseje.

 

Szkolenia i kursy dla pracowników administracji  Od początku roku Uniwersytet organizuje szkolenia i kursy o różnorodnej tematy dla pracowników administracji. W zajęciach mogą uczestniczyć pracownicy centrali oraz wydziałów i innych jednostek. Informacje o aktualnie prowadzonych zapisach na szkolenia pojawiają się w aktualnościach portalu informacyjnego.

 

Teraz ofertę kursów będzie tez można sprawdzić w nowej zakładce: http://portalinformacyjny.uw.edu.pl/pracownik/szkolenia-dla-pracownikow-administracji. Można tam przeczytać o tym, jak zarejestrować się na szkolenia, jak zgłosić własny pomysł na kurs, a także pobrać regulamin i niezbędne formularze.