Studenci i pracownicy UW mogą już pobierać aplikację Mobilny USOS na urządzenia z systemem iOS. To stworzony z myślą o użytkownikach smartfonów program, który ma poprawić funkcjonalność USOS jako systemu do obsługi toku studiów. Użytkownicy urządzeń z systemem Android mają dostęp do Mobilnego USOS-a od kilku miesięcy.

Aplikacja Mobilny USOS na iOS została opracowana przez programistów zespołu Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów UW. Nie jest to odwzorowana w skali jeden do jednego i przeniesiona na telefony witryna USOSweb, lecz usługa kompatybilna z tym serwisem, uzupełniająca go oraz usprawniająca dotarcie do kluczowych danych.

Składa się z kilku modułów. Jedna z części pozwala na zapoznanie się z ogólnymi informacjami na temat programu. Pozostałe zawierają m.in. aktualności, plany zajęć, oceny bądź dane kontaktowe danej jednostki. Program zapewnia także dostęp do map przedstawiających lokalizacje uczelnianych budynków. Zawarte w oddzielnym module ankiety, podobnie jak pozostałe elementy aplikacji, są responsywne, co oznacza, że dopasowują się do wyświetlającego je ekranu urządzenia mobilnego. Dzięki temu studenci mogą wygodnie wypełniać je np. w telefonach podczas zajęć. W tym samym czasie prowadzący widzi, ile ankiet zostało już wypełnionych.

Aplikacja Mobilny USOS na urządzenia z systemem Android została udostępniona w październiku 2018 roku.