Od 20 kwietnia do 22 kwietnia na WMIM UW odbędzie się konferencja poświęcona głównym nurtom matematyki stosowanej w Polsce i badaniom prowadzonym w Instytucie Matematyki Stosowanej i Mechaniki.

W konferencji wezmą udział naukowcy z UW i badacze z różnych ośrodków akademickich w Polsce, m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Akademii Nauk. Będą rozmawiać na temat perspektyw rozwoju dziedziny. Ostatniego dnia przewidziana jest dyskusja panelowa, otwarta dla wszystkich uczestników konferencji, na temat „Czym jest i czym powinna być matematyka stosowana?”

 

W tym roku Instytut Matematyki Stosowanej i Mechaniki obchodzi 30-lecie powstania. 20 kwietnia o godz. 19.30 w sali 2180 na Wydziale MIM UW zaplanowano wieczór wspomnień.

 

Na początku następnego roku akademickiego na WMIM UW odbędzie się „tydzień matematyki stosowanej”. Jest to wydarzenie skierowane do studentów pierwszego stopnia i maturzystów. Będą mogli dowiedzieć się, m.in. jakie badania są prowadzone w IMSiM, jak wygląda praca nad magisterium i doktoratem z matematyki stosowanej i jakie perspektywy mają absolwenci kierunku na rynku pracy.

 

Więcej informacji o jubileuszu 30-lecia instytutu znajduje się na stronie IMSiM UW.