121 pracowników Uniwersytetu będzie otrzymywać przez rok zwiększone wynagrodzenie. Prof. Marcin Pałys, rektor UW, wręczając im dyplomy podczas uroczystości, która odbyła się 25 maja, dziękował im za zaangażowanie na rzecz rozwoju swoich wydziałów i jednostek oraz całego Uniwersytetu.

To już druga edycja programu, którego celem jest wyróżnienie pracowników mogących pochwalić się szczególnymi osiągnięciami badawczymi lub dydaktycznymi. – Są osoby, które w bardzo dużym stopniu przyczyniają się do budowania wizerunku swojego wydziału czy jednostki, a przez to Uniwersytetu. Dotyczy to bardzo różnych działań: niezwykle interesujących badań naukowych, wyjątkowych wykładów, seminariów lub innych inicjatyw dydaktycznych – tłumaczył rektor UW. – Każde z tych działań powoduje, że wydział i Uniwersytet jest widziany jako instytucja, która ma bardzo dobre pomysły, której zależy na doskonałości i która potrafi tę doskonałość realizować – dodał.

 

Wyróżnieni naukowcy przez rok będą otrzymywali wynagrodzenie zasadnicze zwiększone o 1,5 tys. zł brutto. Kandydatów zgłaszali dziekani i kierownicy jednostek, spośród nich laureatów wybrała specjalna komisja. To, ilu pracowników danej jednostki mogło liczyć na otrzymanie wyróżnienia, zależne było od jej naukowej aktywności, a dokładnie liczby grantów realizowanych w jednostce.

 

– Chciałbym wam bardzo serdecznie podziękować za to co robicie i serdecznie prosić, żebyście kontynuowali swoją działalność – zwrócił się do laureatów programu prof. Pałys. – Chciałbym też, żebyśmy wspólnie zastanowili się, co jeszcze można zrobić, żeby Uniwersytet się rozwijał, żebyśmy wszyscy byli z niego dumni oraz żebyśmy spotykali się z coraz większym uznaniem świata zewnętrznego. Na niczym bardziej nam bowiem nie zależy niż na doskonałości Uniwersytetu i na tym, żeby inni tę doskonałość dostrzegali i doceniali – przekonywał rektor UW.