5 grudnia rusza rejestracja na kursy Uniwersytetu Otwartego UW, które będą realizowane w II trymestrze roku akademickiego 2019/2020. W ofercie jest ponad 260 zajęć.

Uniwersytet Otwarty UW opublikował listę zajęć, które będą prowadzone w najbliższym trymestrze, już od stycznia. Oferta jest skierowana do osób od 16 roku życia. Kursy reprezentują sześć obszarów tematycznych: kultury i idee; języki świata; człowiek i społeczeństwo; prawo, biznes i IT; nauka i środowisko; rekreacja i hobby.

 

Słuchacze mogą zapisać się na 57 zupełnie nowych przedmiotów. Wśród nich są m.in.: „Niezbędnik muzyczny, czyli co każdy powinien wiedzieć o muzyce klasycznej”; „Zawsze chciałam być archeologiem… Tajniki zawodu archeologa w pigułce”; „City lab – tworzenie innowacji dla miasta i jego mieszkańców”; „Niderlandzki w podróży, w pracy i nie tylko (poziom A1)”; „Świadome samoleczenie, czyli jak nie zwariować przy aptecznych półkach”; „Broń masowego wrażenia. Abecadło budowania własnego wizerunku”.

 

Kontynuowany będzie również cykl wykładów „Ucz się od najlepszych”. W jego ramach Uniwersytet Otwarty UW organizuje tematyczne kursy z udziałem ekspertów z danej dziedziny wiedzy. Każde ze spotkań prowadzone jest przez innego specjalistę. W tym trymestrze UOUW proponuje dwa takie kursy: „Czy ekologia uratuje świat? Ochrona środowiska oczami ekspertów” oraz „Nie taki daleki Wschód – podróż przez Kaukaz i Azję Centralną”. Wykłady w ramach cykli poprowadzą m.in. dr Magdalena Budziszewska, prof. Bogdan Jaroszewicz, dr hab. Paweł Kowal, dr Ludwika Włodek-Jawłowska.

 

Zajęcia UOUW przeznaczone są dla wszystkich, którzy ukończyli 16 lat. Opłaty za kursy 30-godzinnne wynoszą od 275 zł.

 

Zapisy na kursy rozpoczną się 5 grudnia o godz. 10.00. Pełna lista dostępnych zajęć znajduje się na stronie Uniwersytetu Otwartego UW. Również przez stronę UOUW odbywa się rejestracja na kursy. Do rejestracji potrzebne będzie założenie konta słuchacza w systemie UOUW.