22 września wizytę na Uniwersytecie Warszawskim złożył Sun Linjang, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. – Chcemy rozwijać współpracę nie tylko w dziedzinie sinologii, lecz również nauk ekonomicznych i społecznych. Jest to dla nas ogromna perspektywa rozwoju – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

Wśród gości z chińskiej delegacji byli również Yi Jun, doradca ds. edukacji, oraz Zhang Yuchuan, drugi sekretarz ds. edukacji. Głównym tematem rozmów były działania na rzecz zacieśnienia relacji między Uniwersytetem Warszawskim a chińskimi uczelniami.

– Uniwersytet Warszawski współpracuje z kilkunastoma uczelniami, zarówno z Chin kontynentalnych, jak i niekontynentalnych. Jest to stale rozwijająca się współpraca i wymiana zainteresowań – przyjmujemy wielu chińskich studentów, a młodzi Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na Daleki Wschód, nie tylko do Chin, lecz także Japonii i Korei Południowej – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

Podczas spotkania chiński ambasador pogratulował akademickiej reprezentacji Polski z udziałem sportowców AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego sukcesów podczas tegorocznej XXXI Letniej Uniwersjady w Chengdu. Podkreślił również chęć kontynuowania wspólnych działań z zakresu edukacji.

– Mamy nadzieję na rozszerzenie współpracy między Uniwersytetem Warszawskim a chińskimi uczelniami. Liczymy, że będą Państwo chętnie przyjmować naszych studentów, którzy pragną uczyć się w Polsce – powiedział Sun Linjang, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.