28 września na Małym Dziedzińcu na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu został ponownie otwarty pawilon Welcome Point, punkt informacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników zagranicznych. 14 października swoją działalność rozpocznie też drugi oddział Welcome Point na Ochocie.

Welcome Point działa przez cały rok, we wrześniu i październiku, kiedy przyjeżdżających studentów jest najwięcej, otwiera dodatkowy punkt, aby być jeszcze bliżej przyjezdnych. Pawilon znajduje się na Małym Dziedzińcu na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu. Będzie czynny od 28 września do 23 października, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16.30.

– Jak co roku, Welcome Point tymczasowo opuszcza biuro i przenosi się do pawilonu na Małym Dziedzińcu. Mamy nadzieję, że w tym roku, w specjalnym reżimie sanitarnym, pomożemy jeszcze większej liczbie studentów z zagranicy – mówi Katarzyna Basisty, koordynatorka Welcome Point.

Na wizytę w Welcome Poincie nie trzeba się specjalnie umawiać. Przyjść może każdy student, doktorant i pracownik zagraniczny, który potrzebuje wsparcia. Mogą być to zarówno osoby, które przyjeżdżają na UW na pełne studia jak i na wymianę zagraniczną. Trzeba jedynie dostosować się do wymogów sanitarnych: założyć maseczkę ochronną, zachować bezpieczny odstęp od pozostałych osób, a także zdezynfekować ręce.

WP współpracuje z uniwersyteckimi biurami: ds. rekrutacji, współpracy z zagranicą, ds. studenckich oraz pozostałymi jednostkami. Pomaga studentom i pracownikom zagranicznym szczególnie w pierwszych tygodniach pobytu na uczelni. Wspiera w pierwszych działaniach, informuje o możliwościach jakie daje uczelnia, pomaga w załatwieniu koniecznych formalności, kieruje do konkretnych jednostek. Pracownicy Welcome Point przekazują informacje przydatne zarówno podczas pobytu na Uniwersytecie, jak i poza nim, np. dotyczące legalizacji pobytu w Polsce.

Nowy punkt na Ochocie

14 października otwarty zostanie drugi punkt Welcome Point na kampusie Ochota. Biuro czynne będzie przez cały rok na parterze budynku Centrum Nowych Technologii przy ul. Banacha 2c. Punkt działać będzie od 9 do 16.30, od poniedziałku do piątku. Obsługiwać będzie wszystkich cudzoziemców, którzy potrzebują wsparcia na Uniwersytecie. – Otwarcie filii na Ochocie było od początku istnienia Welcome Point moim marzeniem. To na Ochocie nie tylko pracuje i studiuje, ale także mieszka duża część naszej międzynarodowej społeczności. Zależało nam na tym, aby być bliżej nich – mówi Katarzyna Basisty.

Więcej informacji o działalności Welcome Point można znaleźć na stronie internetowej jednostki: http://welcome.uw.edu.pl/.