Uniwersytet Warszawski Zarządzanie programem: struktura zarządzania realizacją programu

Dyrektor ds. Programu Wieloletniego

p.o. Dyrektora ds. Programu Wieloletniego Paweł Jastrzębski

sekretariat: tel. 22 55 41 013

pawel.jastrzebski@adm.uw.edu.pl, tel. 22 55 27 604

Rektor UW zarządzeniem nr 183 z 27 grudnia 2023 r. w sprawie zmiany zarządzenia nr 208 z 14 września 2020 r. powołał Pawła Jastrzębskiego na stanowisko p.o. dyrektora do spraw programu wieloletniego, odpowiedzialnego za prawidłową realizację programu.

Dyrektorowi do spraw programu wieloletniego bezpośrednio podlegają:

1) Biuro Innowacji w Przestrzeni Akademickiej;
2) Biuro Realizacji Inwestycji.

Zadania dyrektora ds. programu wieloletniego >>

Biura programu wieloletniego

Od sierpnia 2022 r. program wieloletni realizują dwie jednostki: Biuro Innowacji w Przestrzeni Akademickiej i Biuro Realizacji Inwestycji. Zgodnie z zarządzeniem nr 105 rektora UW z dnia 9 sierpnia 2022 r. w sprawie zmian organizacyjnych w administracji ogólnouniwersyteckiej Uniwersytetu Warszawskiego, Biuro Innowacji w Przestrzeni Akademickiej odpowiada za opracowanie wymogów funkcyjno-użytkowych budynków i realizację prac projektowych oraz planowanie, monitoring i sprawozdawczość, a Biuro Realizacji Inwestycji za realizację prac budowlanych.

Biuro Innowacji w Przestrzeni Akademickiej

kierownik: Paweł Jastrzębski

sekretariat: tel. 22 55 27 017

Do zadań biura należy m.in. badanie potrzeb użytkowników, projektowanie rozwiązań, koordynacja pracy zespołów użytkowników powołanych na potrzeby programu.

Biuro Realizacji Inwestycji

kierownik: Andrzej Anisimowicz

andrzej.anisimowicz@adm.uw.edu.pl, tel. 22 55 27 352

sekretariat: tel. 22 55 27 350

Do zadań biura należy m.in. przygotowanie inwestycji do realizacji w zakresie niezbędnych decyzji i pozwoleń, przygotowanie dokumentacji niezbędnej do zlecania usług projektowych i robót budowlanych, nadzorowanie pracy wykonawców robót budowlanych, inwestorów zastępczych i projektantów.

Komitet Sterujący

Komitet Sterujący – najważniejsze gremium czuwające nad właściwą realizacją programu  wieloletniego, sprawujące nadzór nad jego realizacją oraz wspierające działania rektora w tym zakresie.

Skład Komitetu

Przewodnicząca:

prof. dr hab. Ewa Krogulec – prorektor do spraw rozwoju;

Członkowie:

mgr Robert Grey – kanclerz;

prof. dr hab. Dariusz Wasik – przewodniczący Komisji Senackiej ds. Rozwoju Przestrzennego;

prof. dr hab. Teresa Rząca-Urban;

mgr inż. Paweł Jastrzębski – p.o. dyrektora do spraw programu wieloletniego.

Skład i zadania Komitetu Sterującego >>

Zespoły użytkowników

Zespół Użytkowników powoływany jest decyzją przewodniczącej Komitetu Sterującego. W skład zespołu wchodzą po dwie osoby z jednostek organizacyjnych Uniwersytetu będących przyszłymi użytkownikami obiektów wybudowanych, przebudowanych lub rozbudowanych w ramach danej inwestycji, w tym kierownicy tych jednostek (lub upoważnieni przez nich przedstawiciele). W pracach zespołu uczestniczą przedstawiciele biur powołanych do realizacji programu.

Zadaniem Zespołu Użytkowników jest opracowanie propozycji programu użytkowego dla planowanych inwestycji w zakresie potrzeb własnych jednostek organizacyjnych Uniwersytetu z uwzględnieniem zakresu i budżetu inwestycji, wytycznych Komitetu Sterującego oraz celów programu.

Zadania Zespołu Użytkowników >>

Link do profilu Facebook Link to Twitter profile Link do kanału Youtube Link do profilu Instagram Link do profilu LinkedIn