Studenci z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, którzy zdobyli srebrny medal podczas 40. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, odebrali stypendia Fundacji PKO BP.Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski reprezentowali Uniwersytet na zawodach, które odbyły się 19 maja w tajskim Phuket. Rywalizowało w nich 128 drużyn pochodzących ze 102 państw. Zawodnikami byli najlepsi studenci wyłonieni w eliminacjach regionalnych. Region środkowoeuropejski reprezentowało 6 zespołów, w tym 3 z Polski – oprócz UW swoje drużyny miały także uniwersytety: Jagielloński i Wrocławski.

 

Studenci z WMIM UW zdobyli pierwszy ze srebrnych medali, zajmując 5. miejsce. Rozwiązali 10 z 13 zadań przygotowanych przez organizatorów.

 

Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs programistyczny na świecie. W latach 2003 i 2007 studenci z UW zdobyli tytuł mistrzów świata.

 

Sponsorem głównym reprezentacji UW jest PKO Bank Polski. Najlepsi studenci otrzymują stypendia od Fundacji PKO Banku Polskiego.