Trwa rekrutacja na część kierunków studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim. Do wyboru są kierunki prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a także programy w języku angielskim.

Osoby, które chciałyby rozpocząć studia w roku akademickim 2017/2018, mogą wziąć udział w drugiej turze rekrutacji. Rejestrować można się m.in. na filologie: bałtycką, klasyczną, nowogrecka czy rosyjską, geofizykę w geologii, ochronę środowiska oraz historię i kulturę Żydów.

 

Trwa również rekrutacja na studia II stopnia. W tym roku kandydaci mają do wyboru ponad sto kierunków studiów i specjalności, w tym programy pozwalające na uzyskanie podwójnego dyplomu – UW i uczelni zagranicznej. Więcej informacji

 

W zależności od kierunku rejestracje zakończą się między 31 sierpnia a 22 września. Katalog kierunków i szczegółowe informacje o terminach rekrutacji są dostępne na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów.

 

Po angielsku

Zarówno na studiach I, jak i II stopnia do wyboru są programy studiów prowadzone w języku angielskim, m.in. archeologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, filozofia, politologia, studia amerykanistyczne, zarządzanie środowiskiem, a także finanse, inwestycje i rachunkowość.

 

Najchętniej wybierane kierunki

W tym roku podczas pierwszej tury rekrutacji, której wyniki zostały ogłoszone 19 lipca, najwięcej kandydatów zapisywało się na ekonomię; finanse, inwestycje i rachunkowość; informatykę i ekonometrię – ponad 2500 osób. Popularnym kierunkiem były również: finanse, rachunkowość i ubezpieczenia; zarządzanie; filologia angielska oraz psychologia.