Rekrutacja na UW rozpoczyna się 10 czerwca. Już teraz mamy dla kandydatów prezent – specjalne wydanie pisma uczelni „UW” przygotowane z myślą o nich.
„Dobry początek” to 28 stron informacji przeznaczonych dla kandydatów i nowych studentów. W środku są cztery działy. Żeby zostać studentem UW, najpierw POZNAJ uczelnię, jeśli zechcesz, to weź udział w rekrutacji i DOŁĄCZ do nas, a później KORZYSTAJ z możliwości, jakie daje najlepsza uczelnia w kraju i ĆWICZ umysł nie tylko przed egzaminami.
Publikacja ubrana jest w specjalną obwolutę. Można ją śmiało zdjąć i nosić przy sobie. W środku znajduje się mapa Warszawy z propozycją wycieczki po uniwersyteckich miejscach oraz stacje badawcze i ośrodki wypoczynkowe znajdujące się poza Warszawą.
Poznaj – najlepszą uczelnię w kraju
W tym dziale znaleźć można co najmniej 10 powodów, dla których warto studiować na UW, rozmowę z rektorem UW o tym, jak zainteresował się chemią i zepsuł mamie kuchenkę. Są też informacje o wielu możliwościach, jakie daje UW, sukcesach studentów i naukowców oraz budynkach, w których uczą się i pracują na co dzień.
Dołącz – od kandydata do studenta
To najważniejsza część dla osób zdecydowanych na wzięcie udziału w rekrutacji. Zapisy rozpoczynają się 10 czerwca. W 9 punktach wyjaśniamy, co zrobić, żeby studiować na UW? Dla zainteresowanych statystykami, garść informacji o najpopularniejszych kierunkach, progach punktowych i liczbie kandydatów.
Korzystaj – studiuj aktywnie
Pomagamy stawiać pierwsze kroki na największej uczelni w kraju. Na początek słownik z pojęciami typowo uczelnianymi – 25 słów, które warto znać w środowisku akademickim. Świeżo upieczeni studenci znajdą w tym dziale informacje o zapisach na zajęcia, stypendiach, akademikach. Jest też przewodnik po uniwersyteckich biurach, poradniach działających na uczelni oraz o tym, co można robić na UW po godzinach.
Ćwicz – umysł w dobrej formie
Kilka pomysłów na aktywizację umysłu przed ważnym egzaminem – tym maturalnym lub już na studiach. Jak ćwiczyć i kiedy? Rady przygotowali eksperci z zakresu psychologii uczenia się i pamięci, pracownicy Wydziału Psychologii UW. A po lekturze pisma, chwila ćwiczeń z kartką i długopisem, czyli krzyżówka.