Jest już dostępna aktualna wersja przewodnika „Uniwersytet Warszawski. Miejsca, fakty, liczby”. W albumie oprócz prezentacji najciekawszych miejsc na UW czytelnicy znajdą najważniejsze informacje o uczelni, badaniach i historii.

Polsko-angielski przewodnik po najciekawszych miejscach na UW przygotowano z myślą o studentach, pracownikach, gościach, turystach i wszystkich tych, którzy o Uniwersytecie chcą wiedzieć więcej.

„Uniwersytet Warszawski. Miejsca, fakty, liczby” to kompaktowy przewodnik, który ułatwia orientację w uniwersyteckiej przestrzeni i historii. W środku oprócz szczegółowych opisów budynków zlokalizowanych na zabytkowym kampusie przy Krakowskim Przedmieściu i nowoczesnym kampusie Ochota można znaleźć m.in. informacje o Bibliotece Uniwersyteckiej, Ogrodzie Botanicznym czy Obserwatorium Astronomicznym. Ale to nie wszystko. Dla czytelników przygotowano wiele zdjęć, ciekawostek, anegdot historycznych oraz mapek.

Wersję elektroniczną przewodnika można pobrać na stronie z materiałami o UW do pobrania. Wersja papierowa jest dostępna w Biurze Prasowym i Biurze Promocji UW w Pałacu Kazimierzowskim.