19 maja w tajskim Phuket odbędą się finały Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. W zawodach wystąpi drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego.

Tegoroczne mistrzostwa ACM ICPC rozpoczęły się 15 maja i potrwają do 20 maja. O tytuł mistrza powalczy 128 drużyn z najlepszych uczelni świata, wyłonionych w eliminacjach regionalnych. Region środkowoeuropejski reprezentuje 6 drużyn, z czego 3 drużyny z Polski –  z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Uniwersytet Warszawski będzie reprezentowany przez zespół studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki w składzie: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz oraz Marek Sokołowski.

 

Mistrzostwa rozpoczęły się 15 maja, walka o medale rozegra się 19 maja w godz. od 4.30 do 10.00 czasu polskiego (od 9.30 do 15.00 czasu lokalnego).

 

Podczas finałów drużynę wspierać będą opiekunowie z WMIM UW: prof. Jan Madey, prof. Krzysztof Diks i Tomasz Kociumaka, jak również prorektor Uniwersytetu Warszawskiego – prof. Tadeusz Tomaszewski.

 

Głównym sponsorem drużyn Uniwersytetu Warszawskiego jest PKO Bank Polski.

 

Reprezentanci UW są też laureatami programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – „Najlepsi z najlepszych!” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza-Edukacja-Rozwój”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.