Na Uniwersytecie Otwartym UW trwa rekrutacja na zajęcia odbywające się w drugim trymestrze. Na niektóre kursy nadal są wolne miejsca.

 

Na wielu kursach wolnych miejsc zabrakło bardzo szybko, ale wciąż można się zapisywać m.in. na zajęcia:

  • Warsztaty dziennikarskie – poprawna polszczyzna w praktyce
  • Przestępstwa białych kołnierzyków
  • Przez kulturę USA do języka angielskiego (poziom B1+)
  • Od Witkacego do net artu – polska sztuka awangardowa i współczesna
  • Zróbmy pierwszy krok – kurs języka francuskiego i kultury Francji (poziom A1) – FR

 

W kursach mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 lat. Aby zapisać się na zajęcia, należy zarejestrować się na stronie Uniwersytetu Otwartego i wybrać odpowiedni kurs z listy. Zapisy przyjmowane są również w siedzibie UOUW.

 

Pierwsze zajęcia rozpoczynają się w styczniu i będą trwać do końca kwietnia. Warto zapisywać się na listy rezerwowe. W przypadku dużego zainteresowania organizatorzy mogą uruchomić kolejną grupę dla tego samego kursu. Cena za 30 godzin dydaktycznych to od 200 do 290 zł.

 

Podczas aktualnej rekrutacji dla słuchaczy przygotowano 250 kursów, w tym aż 80 nowości. Do tej pory odnotowano ok. 15 tys. zgłoszeń. Spośród nowych kursów największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty fotograficzne oraz zajęcia „Matematyka – daj się zakochać”. Podobnie jak w poprzednich rekrutacjach również tym razem popularne były m.in. kursy włoskiego i portugalskiego uczące podstawowych umiejętności językowych, a także zajęcia sportowe.

 

Kursy Uniwersytetu Otwartego to okazja do podniesienia kwalifikacji zawodowych, rozwijania zainteresowań i dobry pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców UW. Do wyboru są kursy z sześciu dziedzin: języki i narody; kultura i sztuka; człowiek i społeczeństwo; biznes, gospodarka i prawo; człowiek i środowisko; nauka i technika.