6 grudnia o godz. 19.10 na antenie radiowej Jedynki odbędzie się ostatnia audycja z cyklu „Historia z indeksem w tle”. Gościem specjalnym programu będzie prof. Marcin Pałys, rektor UW.

Pierwsza audycja o historii Uniwersytetu Warszawskiego na antenie Polskiego Radia odbyła się 13 sierpnia 2014 r. Do tej pory wyemitowano 27 odcinków. O Uniwersytecie rozmawiali dr Robert Gawkowski, historyk z Archiwum UW oraz Dorota Truszczak, prowadząca audycję.

 

Było już o studentach, absolwentach, rektorach, doktorach honorowych i sportowcach, uniwersyteckiej medycynie, zabytkowym kampusie przy Krakowskim Przedmieściu, bibliotekach, ogrodach, a nawet uniwersyteckiej modzie i kulinariach.

 

Jubileusze i przyszłość

Podczas ostatniej audycji prof. Marcin Pałys i dr Robert Gawkowski opowiedzą o tym, co na Uniwersytecie działo się podczas jubileuszu 200-lecia uczelni, 100-lecia i 50-lecia UW i jakie prezenty wręczano wtedy Uniwersytetowi. Co na UW zostało z czasów Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego? Będzie też sporo o przyszłości uczelni, w bliższej i dalszej perspektywie oraz kierunkach rozwoju nauki.