Renowacja Gmachu Audytoryjnego, który znajduje się na kampusie głównym UW, trwała trzy lata. Od października z odnowionego budynku będą korzystali studenci i pracownicy Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. W środku znajdują się m.in. pracownie multimedialna i badań fokusowych. Zmieniło się też otoczenie budynku.

Budowa Gmachu Audytoryjnego została zakończona w 1822 roku. W XIX wieku mieściła się w nim m.in. Szkoła Sztuk Pięknych. W kolejnym stuleciu z budynku najdłużej korzystali studenci i pracownicy wydziałów medycznych.

 

Remont gmachu rozpoczął się w 2014 roku po opuszczeniu budynku przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Wymieniono stropy, ściany, instalacje elektryczne i sanitarne, wstawiono nowe okna i drzwi. Przywrócono pierwotny układ wnętrz z dwiema klatkami schodowymi w narożnikach budynku. Odnowiono elewację i zmieniono jej kolor na jasnoszary i przywrócono pierwotny klasycystyczny wygląd gmachu.

 

W odnowionym Gmachu Audytoryjnym znajdują się pracownie multimedialna i badań fokusowych wyposażona m.in. w lustro weneckie zapewniające bezpośredni podgląd przebiegu badań, kabiny tłumaczy, aula z panelami akustycznymi i składaną trybuną mogącą pomieścić 150 osób, a także kafeteria, sale seminaryjne i wykładowe.

 

 

Wnętrza odrestaurowanego budynku łączą zabytkowe akcenty i nowoczesną przestrzeń. – Jestem pewny, że Gmach Audytoryjny w nowej odsłonie szybko zyska sympatię użytkowników. Wnętrza budynku, którego historia sięga początków uczelni, są teraz bardzo nowoczesne i przyjazne. Gmach będzie jednym z najciekawszych budynków na zabytkowym kampusie Uniwersytetu – mówi prof. Marcin Pałys, rektor UW.

 

Otwarcie odnowionego Gmachu Audytoryjnego odbędzie się 27 września.