Czy – i w jakim stopniu – rzeczywiście jesteśmy w stanie przewidzieć zmiany lub świadomie nadawać im kierunek? To pytania, z którymi – odwołując się do własnych badawczych zainteresowań i doświadczeń – zmierzą się prelegentki oraz prelegenci trzeciej odsłony TEDx University of Warsaw.

„MIND THE CHANGE. Co napędza naukę?”. Pod tym hasłem 25 kwietnia w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona TEDx University of Warsaw. Dwanaścioro młodych naukowczyń i naukowców odpowie na pytania: czy jesteśmy tylko i wyłącznie pod  wpływem zmian? Jak nauka tłumaczy zmiany i czy to nie tylko dzięki zmianie jesteśmy w stanie się rozwijać?

– W tegorocznej edycji TEDx University of Warsaw zaprezentują się utalentowani naukowcy, którzy opowiedzą o swoich badaniach, wynikających z ich życiowych pasji. Organizacja wydarzenia w światowym formacie, jakim jest TEDx, pozwala nam zaprezentować młodą kadrę naukową Uniwersytetu Warszawskiego szerszej publiczności w nowoczesny i lekki sposób – zapowiada Jacek Sztolcman, kierownik Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego.

Ekspertki i eksperci UW w krótkiej, interesującej formie opowiedzą o tym, czym się zajmują. Będą podejmowali ważne tematy związane z ekologią, psychologią, mediami społecznościowymi, sztuczną inteligencją, ale także zdrowiem, fobiami czy poczuciem szczęścia.

TEDx to program lokalnych, samodzielnie organizowanych wydarzeń, stworzonych po to, aby dzielić się doświadczeniem podobnym do konferencji TED. Centrum Współpracy i Dialogu UW już po raz trzeci jest współorganizatorem TEDx University of Warsaw. To nie jedyne projekty promujące naukowców UW w kalendarium CWiD. Poza TEDx jednostka organizuje także Tydzień Noblowski czy Konferencję Uwaga Nauka.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem rektora UW prof. Alojzego Z. Nowaka. Więcej informacji na stronie TEDx UW >>