Są chóry, teatry, zespół taneczny, 40 sekcji sportowych, centrum wolontariatu i studenckie media. Rozpoczynamy cykl, w którym prezentujemy studenckie organizacje. Dziś kultura.
Na spragnionych wrażeń naukowych, kulturalnych, sportowych albo chcących zrobić coś pożytecznego dla innych czekają studenckie organizacje. Na początku roku akademickiego wiele z nich poszukuje nowych członków.
Młynarski, Kofta, Dudziak. Kolej na ciebie
Sztuki wystawia teatr Hybrydy – kulturalny i ideowy kontynuator dawnych Hybryd (Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Warszawskiego) założonych w 1957 r., z których wywodzą się tacy artyści, jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Jan Pietrzak, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak i Krzysztof Komeda.
Eliminacje dla studentów i doktorantów, którzy chcieliby zaliczyć przedmiot ogólnouniwersytecki teatr, odbywają się 30 września o godz. 18 w sali 107 w gmachu dawnej Biblioteki UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.
Polki, sztajerki i oberki
Zespół pieśni i tańca UW Warszawianka tworzą studenci i absolwenci UW oraz innych stołecznych uczelni. W swoim repertuarze Warszawianka ma tańce narodowe, obrazki sceniczne z różnych regionów kraju, widowiska związane z tematyką świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy.
Na eliminacje można się zgłaszać 2 i 9 października o godz. 18 w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego przy ul. Wawelskiej 46.
Chór Akademicki UW
Ma ponad dziewięćdziesiąt lat, ale kipi młodością. Na początku ubiegłego wieku należał do zespołu Jan Kiepura. Chór ma na swoim koncie występy zagranicą i nagrania hymnów narodowych na mistrzostwa Euro 2012, które odbyły się w Polsce.
Rekrutacja do Chóru Akademickiego UW ma kilka etapów. Pierwszy to przesłuchania. Osoby zakwalifikowane biorą udział w kilku próbach, na których wykonują utwory z podstawowego repertuaru. Gdy się wykażą, uczą się aktualnego repertuaru. Z tego etapu rozliczają się w czasie egzaminu końcowego.
Pierwsze przesłuchania odbędą się 7, 8, 10 października w godz. 17-20 w siedzibie chóru na Kampusie Ochota przy ul. Żwirki i Wigury 93, p. 2147.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem chor@uw.edu.pl lub tel. (22) 55 40 707.
Bach i Haendel wokalnie i instrumentalnie
Kolejnym z zespołów muzycznych jest chór kameralny Collegium Musicum UW tworzą go studenci, pracownicy i absolwenci UW. Chórzyści wykonują utwory dawne i współczesne, kolędy z całego świata, utwory wokalno-instrumentalne od kantat Bacha i Haendla po współczesne msze i pieśni. Wizytówką chóru są „Piosenki Starszych Panów” Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej.
Na przesłuchanie nie trzeba przygotowywać utworów. Aby poddać się ocenie, trzeba przyjść 8, 15 lub 22 października między godz. 18 a 19 do sali 3012 w budynku Wydziału Geologii UW przy ul. Żwirki i Wigury 93.