Powstaje wystawa zdjęć przedstawiających badania prowadzone na UW. Konkursowe propozycje fotografii można zgłaszać do 8 kwietnia.

Coraz więcej procesów badawczych ilustrowanych jest za pomocą fotografii. Wyjazdy naukowców do najodleglejszych zakątków świata, poza cennymi wynikami badań, przynoszą również niepowtarzalne zdjęcia. Teleskopy astrofizyków dosięgają odległych galaktyk, a mikroskopy biologów i chemików ukazują obrazy na co dzień niedostępne ludzkim oczom.

 

Z okazji 200-lecia uczelni powstaje wystawa fotografii prezentująca dorobek naukowy pracowników Uniwersytetu Warszawskiego. Zdjęcia będzie można oglądać w maju na ogrodzeniu parku Łazienek Królewskich.

 

Konkurs skierowany jest do pracowników, doktorantów i studentów UW. Zdjęcia obrazujące procesy badawcze wraz z krótkim opisem popularnonaukowym należy przesłać do 8 kwietnia na adres konkursfoto@uw.edu.pl.

 

Komisja wybierze kilkadziesiąt najciekawszych fotografii, które zostaną zaprezentowane na plenerowej wystawie pokonkursowej w Łazienkach. Autorzy trzech najlepszych propozycji zdobędą nagrody pieniężne. Konkurs i wystawa są organizowane pod kuratelą artystów fotografików wykładających na UW. Wręczenie nagród zaplanowano na połowę maja.