14 lutego, na drugim koncercie z cyklu „Chopin był z UW” wystąpi niemiecki pianista Markus Groh. Koncerty są organizowane w ramach obchodów dwusetlecia Uniwersytetu.

Cykl „Chopin był z UW” przypomina, że Uniwersytet Warszawski to miejsce szczególne w biografii Fryderyka Chopina. Kompozytor nie tylko przez dziesięć lat mieszkał wraz z rodzicami i rodzeństwem na terenie kampusu uniwersyteckiego, lecz także ukończył Szkołę Główną Muzyki będącą częścią dawnego uniwersyteckiego Wydziału Nauk i Sztuk Pięknych.

 

W czasie kolejnego spotkania wystąpi jeden z najciekawszych pianistów niemieckich Markus Groh. Jest on laureatem I nagrody w Konkursie im. Artura Schnabla w Berlinie (1990). Międzynarodowy rozgłos przyniosło mu zdobycie najwyższych laurów w Konkursie im. Królowej Elżbiety Belgijskiej w Brukseli (1995). Koncertuje na całym świecie, występując z takimi orkiestrami, jak m.in. London Symphony, Cleveland Orchestra, New York Philharmonic, Philadelphia Orchestra, National Symphony Washington D.C., San Francisco Symphony, New Japan Philharmonic , SWR Orchester w Stuttgarcie, orkiestrą Filharmonii w Sankt Petersburgu oraz Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 

W programie koncertu Markusa Groha usłyszymy: „Barkarolę Fis-dur” op. 60 i „Andante spianato i Wielkiego Poloneza Es-dur” op. 22 Fryderyka Chopina oraz „Années de pèlerinage. Prèmiere année: Suisse” Ferenca Liszta.

 

Koncert odbędzie się 14 lutego 2016 o godz. 17 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w Warszawie.

 

Bilety w cenie 60 zł są do nabycia online na palladium.art.pl, ebilet.pl, eventim.pl, ticketpro.pl, ticketmaster.pl, ticketto.pl oraz w miejscach: Kasa Palladium, ul. Złota 9, Filharmonia Narodowa, bileterie Empik, sieć sklepów MediaMarkt i Saturn. Dla pracowników i studentów UW oraz dla członków Klubu Absolwenta UW wstęp jest wolny (konieczna rezerwacja pod nr tel. (22) 55 20 726 lub (22) 826 56 13). Miejsca są nienumerowane.

Więcej informacji chopinbylzuw.pl