19 listopada przypada 204. rocznica urodzin UW. Z tej okazji 22 listopada o godz. 18.00 obędzie się Koncert Urodzinowy Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas transmisji online wystąpią Marek Napiórkowski i Artur Lesicki – gitarzyści jazzowi, którzy zaprezentują utwory z płyty „Celuloid”.

Chciałbym z okazji urodzin Uniwersytetu Warszawskiego życzyć Państwu przede wszystkim zdrowia, ale także siły i wytrwałości, abyśmy wspólnie przeszli kolejny rok w naszej historii z przekonaniem, że nasze zaangażowanie i nasza praca są godną kontynuacją dorobku poprzedników, minionych pokoleń studentów i pracowników uczelni – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, składając społeczności akademickiej życzenia z okazji święta uczelni.

W tym roku przypada 204. rocznica założenia Uniwersytetu Warszawskiego. Dla uczczenia uniwersyteckiego jubileuszu co roku tradycyjnie organizowany jest Koncert Urodzinowy UW.

 

Wydarzenie odbędzie się tym razem 22 listopada o godz. 18.00, po raz pierwszy całkowicie w formule online.

 

Wykonawcami Koncertu Urodzinowego UW będą Marek Napiórkowski i Artur Lesicki, duet gitarzystów jazzowych, który zaprezentuje utwory pochodzące z płyty „Celuloid”, będącej hołdem dla najpiękniejszych melodii polskiej muzyki filmowej. Płyta ta była nominowana do nagrody FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku 2015.

 

Marek Napiórkowski – gitarzysta i kompozytor. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników „Jazz Forum”, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 roku uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Realizuje się też jako kompozytor muzyki teatralnej. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

 

Artur Lesicki – gitarzysta i kompozytor. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi artystami jazzowymi. Współpracował jako muzyk sesyjny z gwiazdami polskiej muzyki popularnej. Uczestniczył w wielu programach telewizyjnych. Występował jako członek orkiestry i solista na największych polskich festiwalach muzycznych.