5 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się koncert poświęcony twórczości Fryderyka Chopina – jednego z najbardziej znanych absolwentów uczelni. Oprócz utworów Chopina będzie można usłyszeć także kompozycje Roberta Schumanna i Karola Szymanowskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00.

5 marca to dzień imienin Fryderyka. Z tej okazji na Uniwersytecie Warszawskim co roku odbywa się się koncert muzyki poważnej. W ten sposób uczelnia obchodzi imieniny Fryderyka Chopina, jednego z najbardziej znanych absolwentów. Genialny kompozytor mieszkał w murach UW przez 10 lat. W 1829 roku ukończył Szkołę Główną, będącą częścią uniwersytetu. Jego nauczycielem był ówczesny rektor, kompozytor Józef Elsner.

Utwory Fryderyka Chopina wykona Aleksandra Świgut. Pianistka zagra m.in. „Mazurki op. 30” oraz „Scherzo E-dur op. 54”. Podczas recitalu publiczność będzie miała także okazję usłyszeć „Romanse op. 28” Roberta Schumanna oraz „Szeherezadę op. 34 nr 1” z repertuaru Karola Szymanowskiego.

Koncert obędzie się 5 marca o godz. 18.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Wstęp jest wolny. O godz.17.30 w holu Pałacu Kazimierzowskiego nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej Fryderykowi Chopinowi.

Wydarzenie jest częścią obchodów 40-lecia Muzeum UW. Więcej informacji dostępne jest w programie wydarzenia oraz na stronie Muzeum UW.