Z okazji 200-lecia UW Poczta Polska wyemituje specjalny znaczek. Kartkę z tym znaczkiem można będzie wysłać na drugi koniec świata.

Znaczek wydrukowany zostanie w nakładzie 180 tys. egzemplarzy w formie bloku o wymiarach 70 x 90 mm. Kosztować będzie 5 zł. Listy i pocztówki oznaczone nim dotrą do Europy, Ameryki Północnej, Południowej i Środkowej, a także do Afryki, Azji, Australii i Oceanii (pod warunkiem, że nie będą ważyć więcej niż 50 g).

 

Na znaczku przedstawiono dawną rycinę Sali Kolumnowej, która znajduje się w budynku Wydziału Historycznego. W tle, na bloku, widoczna jest wizualizacja 3D tego samego pomieszczenia wykonana przed jego renowacją.

 

W projekcie wykorzystano również godło UW, a na okolicznościowym stemplu logotyp obchodów 200-lecia. Autorem projektu jest artysta plastyk Karol Tabaka.

 

Znaczek pocztowy w bloku wraz z towarzyszącą mu kopertą i datownikiem zostanie wprowadzony do obiegu 13 maja, w pierwszym dniu Światowego Zjazdu Absolwentów.

Znaczek będzie dostępny w internetowym sklepie filatelistycznym oraz w większych placówkach pocztowych, np. w punkcie przy ul. Świętokrzyskiej 31/33. www.filatelistyka.poczta-polska.pl