Wystawa mobilna „Dwa stulecia. Dobry początek” powstała z okazji dwusetlecia UW. 11 maja w siedzibie Sejmu RP odbędzie się jej wernisaż.

Tytuł wystawy – „Dwa stulecia. Dobry początek” – to jednocześnie hasło uniwersyteckich urodzin. Na 36 planszach została przedstawiona historia i teraźniejszość Uniwersytetu Warszawskiego. Jest też o planach uczelni i o tym, z czego Uniwersytet jest dumny.

 

Po raz pierwszy wystawę zaprezentowano 1 października 2015 roku w dniu inauguracji roku akademickiego, kiedy oficjalnie rozpoczęto obchody jubileuszu dwusetlecia UW. Do tej pory mobilna opowieść została pokazana m.in. w Chęcinach podczas otwarcia Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej. Od 5 maja wystawę w wersji polsko-hiszpańskiej można oglądać na Uniwersytecie w Arequipie, od 12 lipca będzie można ją zobaczyć w Cusco, a w przyszłości – w Limie, Buenos Aires, Bogocie, Havanie i Meksyku.

 

11 maja o godz. 14.00 w holu głównym Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (I piętro) odbędzie się wernisaż jubileuszowej wystawy. Wstęp na wydarzenie jest wolny po wcześniejszym zgłoszeniu chęci przybycia. Zgłoszenia udziału przyjmowane są pod numerem telefonu 22 55 24 060 oraz pod adresem mailowym a.polak(at)uw.edu.pl.

 

Ekspozycję będzie można oglądać w sejmie do 17 maja.

 

Szczegółowe informacje w zaproszeniu (pdf).