„Ręce na pokład! Wiatr w żagle!” to tytuł kolejnego spotkania w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”, który na Uniwersytecie Warszawskim organizowany jest nieprzerwanie od dwudziestu lat. W roli prelegenta wystąpi Jerzy Owsiak. Wykład odbędzie się 19 listopada w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu. Wszystkie zaproszenia na wydarzenie zostały już rozdane.

Jerzy Owsiak jest założycielem i prezesem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a także pomysłodawcą i organizatorem festiwalu muzycznego Przystanek Woodstock (od 2018 roku odbywającego się pod nazwą Pol’and’Rock Festival). Zajmuje się również działalnością dziennikarską i prowadzi spółkę Złoty Melon, której zadaniem jest wspieranie Fundacji WOŚP. Za swoją społeczną i charytatywną aktywność otrzymał liczne odznaczenia, wyróżnienia i nagrody, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski oraz Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

19 listopada (wtorek) Jerzy Owsiak wygłosi na UW wykład pt. „Ręce na pokład! Wiatr w żagle!”. Będzie to drugie w trwającym roku akademickim i 150. ogółem spotkanie w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu. Bezpłatne zaproszenia, które trzeba będzie okazać przed wejściem na wykład, zostały już rozdane. Ze względów technicznych spotkanie nie będzie rejestrowane ani przeniesione do większej sali.

Cykl „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” został zainicjowany w październiku 2000 roku wykładem prof. Bronisława Geremka pt. „Klęski i sukcesy Europy”. Każdego roku akademickiego, od października do maja, odbywa się jeden wykład miesięcznie. Prelegentami są naukowcy, politycy, osoby związane ze światem kultury i sztuki, jak również duchowni.

„8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” na Facebooku >>