Projekt badawczy z udziałem dr. hab. Tomasza Basiuka z Ośrodka Studiów Amerykańskich UW zyskał dofinansowanie w konkursie sieci Humanities in the European Research Area (HERA).

Do konkursu zgłoszono ponad 600 międzynarodowych projektów, finansowanie uzyskało 18 ocenionych najwyżej. Łączny budżet nagrodzonych przedsięwzięć naukowych to 21 milionów euro.

Była to trzecia edycja konkursu organizowanego przez Humanities in the European Research Area, czyli europejską sieć instytucji wspierających badania naukowe z zakresu humanistyki. Polskę reprezentuje w niej Narodowe Centrum Nauki. Konkursy wspiera finansowo Komisja Europejska.

Projekt, w którym uczestniczy dr hab. Tomasz Basiuk, to „Cruising the 1970s: Unearthing Pre-HIV/AIDS Queer Sexual Cultures”. W pracach będą też brali udział: dr hab. Agnieszka Kościańska z Wydziału Historycznego UW oraz mgr Krzysztof Zabłocki ze Szkoły Języków Obcych UW. Uniwersyteccy naukowcy będą współpracować z badaczami z Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Hiszpanii.

Więcej informacji znaleźć można na stronie HERA: http://heranet.info