Dwoje absolwentów i student Instytutu Dziennikarstwa UW zostali nagrodzeni w tegorocznej edycji konkursu BZ WBK Press Foto.

Pierwsze miejsce w kategorii „Człowiek” (za zdjęcie pojedyncze) zajął Mateusz Baj, absolwent specjalności fotografia prasowa, reklamowa i wydawnicza. Jego praca przedstawia 11-letniego Kolę okaleczonego przez wojskową minę. Zdjęcie zostało zrobione w listopadzie 2015 roku w Kijowie.

 

Pierwszą nagrodę w kategorii „Sport” (za zdjęcie pojedyncze) otrzymała Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska również absolwentka tej samej specjalności, która w sierpniu ubiegłego roku w Pekinie sfotografowała Michelle Jenneke przed biegiem na 100 metrów przez płotki podczas Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce.

 

W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienie otrzymał także Adam Stępień, student trzeciego roku Instytutu Dziennikarstwa, który zajął drugie miejsce w kategorii „Sport” (fotoreportaż). Jego zdjęcia przedstawiają polskich kolarzy uczestniczących w testach w tunelu aerodynamicznym. Praca powstała w Dreźnie w sierpniu 2015 roku.

 

Wszystkie nagrodzone fotografie można obejrzeć na stronie konkursu.